info@pracaserca.pl
Facebook
YouTube

Nowa książka

W roku 2022 doczekaliśmy się w Polsce wydania bestsellerowej książki Safi Nidiaye „Klucz znajdziesz w Sercu”.

Książka przedstawia metodę “Kluczy do serca”, która pomoże Ci rozwiązać życiowe problemy poprzez bycie uważnym i odczuwającym własne emocje. Pozwoli uwolnić się od własnych wzorców reakcji emocjonalnych.

Metoda opiera się na wieloletnim doświadczeniu terapeutycznym autorki, działa na zasadzie nieosądzania i braku jakiejkolwiek interwencji, a jedynie na włączaniu neutralnej świadomości. Długo skrywane, tłumione uczucia zostają wydobyte na powierzchnię i mogą płynąć do serca, które może się wreszcie o nie zatroszczyć. Emocjonalne blokady, które utrudniają nasze relacje z samym sobą i innymi, zostają uwolnione i energia może znów swobodnie płynąć. Stając się w coraz większym stopniu sobą możemy dokonywać, czasem po raz pierwszy w życiu, naprawdę własnych wyborów, w pełni stanowić o sobie samych. Takie wyzwolenie pozwoli nam także tworzyć w przyszłości o wiele bogatsze relacje z innymi.

Cytaty z książki:

Opracowano wiele metod i strategii, które mają nam pomóc w osiągnięciu szczęścia, sukcesu, w poprawie naszego zdrowia, w lepszym porozumiewaniu z innymi. Niektóre z tych sposobów mają podstawy naukowe. Zgłębiałam i testowałam wiele z nich, lecz wszystkie te techniki, oparte o wiedzę z zakresu neurologii, psychologii czy duchowości, niezmiennie okazywały się niewystarczające. Uznawałam je za zbyt skomplikowane albo nieskuteczne. Niektóre z nich działały przez jakiś czas, lecz nigdy dostatecznie długo.

Aż wreszcie znalazłam to, czego mi brakowało. To bardzo prosta metoda, której zastosowanie zmieniło jednak wszystko. Bez niej każde dążenie na ścieżce psychologii czy duchowości nie przyniesie prawdziwej zmiany. Tym prostym rozwiązaniem jest świadoma percepcja albo uważność. Zanim będziesz mógł coś zmienić, musisz to dostrzec. Co więcej, już sam fakt dostrzeżenia tego wprowadza zmianę.

Skoncentrowane i świadome postrzeganie wprowadziło mnie na ścieżkę ku wolności. Postrzegając świadomie i kierując się intuicją odkryłam metodę rozwiązywania niemal wszystkich życiowych problemów, uzdrawiania naszych najgłębszych ran emocjonalnych, otwierania naszych serc i uwalniania od ciężarów, które dźwigamy. Nie jest ona w najmniejszym stopniu nadużyciem wobec siebie, nie posługuje się określoną strategią, nie zmusza do robienia czegokolwiek poza postrzeganiem.

(…)

To emocje kryją się za naszymi dążeniami do sukcesu, miłości, pieniędzy, sławy czy władzy; to emocje – często w przebraniu rozsądku – każą nam unikać niektórych osób i sytuacji albo robienia tego, co naprawdę chcielibyśmy robić. Emocje każą nam wchodzić w konflikty albo wszczynać wojny. Jeśli więc chcesz zmienić swoje życie lub reakcje, jeśli chcesz poprawić jakość swoich związków, rozwiązywać problemy i żyć w spokoju, musisz włączyć światło swojego serca, skierować je na uczucia i zacząć się o nie troszczyć. Dzięki temu odkryjesz, że masz przed sobą nieograniczone możliwości – nie tylko ich wąski wachlarz, który do tej pory dostrzegałeś.

(…)

Może bardzo się starasz zmienić swój sposób myślenia, odczuwania albo reagowania. Może nawet czasem ci się to udaje. Nieuchronnie jednak pewnego dnia wydarza się coś, co sprawia, że powracasz do dawnych nawyków i znów się złościsz albo smucisz. Przyczyna tego smutku albo złości nie tkwi w tym, kim jesteś, ani w tym, co czujesz, czy jak się zachowujesz. Prawdziwy powód leży gdzie indziej, w braku uważności.

Wszystko zaczyna się od uważności. Bez niej nic nie działa. Nie szukaj jej na duchowej ścieżce ani w terapii psychologicznej. Bez uważności nie rozwiążesz swoich prawdziwych problemów, nie odnajdziesz spełnienia.

Co mam na myśli, mówiąc o „prawdziwych problemach”? Może uda ci się zmienić niechcianą sytuację, ale prawdziwy problem nie tkwi zazwyczaj w sytuacji zewnętrznej, lecz w twoim krajobrazie wewnętrznym. W sposobie twojego myślenia i odczuwania. Dopóki się z niego nie przebudzisz, twoje życiowe problemy nie znikną – albo będziesz wciąż napotykał te same trudności.

(…)

Świadome postrzeganie jest najpotężniejszym narzędziem, jakie posiadasz. Pozwala ci odkryć te myśli i emocje, które są korzeniem twoich problemów; pozwala ci się z nich przebudzić, jak człowiek budzi się ze złego snu. Możesz na przykład odkryć, że od najwcześniejszego dzieciństwa zawsze byłeś świadomie przekonany o swoim braku wartości. Każda sytuacja, która przypomina ci o tym „fakcie”, wywołuje w tobie reakcję emocjonalną. Złościsz się, smucisz albo wycofujesz. Praktykując świadome postrzeganie, odkryjesz, że „brak wartości” nie jest faktem, lecz wyobrażeniem, i świadomie odczuwając ból, jaki to wyobrażenie powodowało w tobie przez tak wiele lat, sprawisz, że twoje serce otworzy się na to cierpienie. Stara rana emocjonalna zacznie się goić.

Książkę możesz kupić tutaj.

Uwaga ! Poprzednia książka Safi Nidiaye „Otwórz serce, zamiast łamać sobie głowę” doczeka się również w roku 2022 nowego tłumaczenia i wznowionego wydania.

Informacje o książce tutaj.