Praca Serca

Skoncentrowana w ciele Praca Serca – metoda medytacji, której autorem jest Safi Nidiaye. Umożliwia w prosty i bezpośredni sposób wykrycie w ciele stłumionych, ukrytych za aktualnymi problemami życiowymi emocji, uświadomienie ich sobie i otwarcie na nie serca.  Jest metodą przejrzystej percepcji, która koncentrując się na ćwiczeniu uważności ułatwia odbieranie rzeczywistości w sposób neutralny, połączony z oddechem i skupiony na ciele. Uważność dotyczy konkretnych obszarów ciała powiązanych z tematem medytacji, którym jest problem do rozwiązania. Nazywa się „Pracą w głębi Serca”, ponieważ prowadzi do otwarcia serca. Jest „skoncentrowana na ciele”, ponieważ wszystkie uczucia manifestują się w ciele. Ciało, uczucia i serce są w centrum jej uwagi. 

Technika Pracy Serca jest nie tylko metodą rozwiązywania problemów prowadzącą do uzdrowienia, jest także ścieżką świadomości, współodczuwania i duchowego przebudzenia. Jest drogą otwartego serca. Nauczyć może się jej każdy, kto pragnie wziąć odpowiedzialność za siebie, swoje problemy, świadomie chce dostrzegać i odczuwać pojawiające się uczucia, kto jest w stanie rozwinąć i utrzymać w sobie koncentrację na własnym ciele, pragnie czuć, zamiast tłumić uczucia lub im zaprzeczać.  

Sednem metody jest stopniowe przywracanie stanu naturalnego – zdolności odczuwania, w którą zostaliśmy wyposażeni przychodząc na ten świat.

https://safi-nidiaye.de/index.php/korperzentrierte-herzensarbeit/
Książka
Trzy drogi
Zmiana perspektywy
Magiczne klucze do serca
Przykłady z życia
Wideo z Safi Nidiaye