info@pracaserca.pl
Facebook
YouTube

Serce uzdrowiciel

Serce jest największym uzdrowicielem.  Nic, co ostatecznie nie zostało poruszone, zrozumiane i przyjęte przez miłość serca nie może zostać uzdrowione. Objawy mogą zniknąć, ból może przeminąć, choroby mogą zostać wyleczone; jednak chory umysł, który tworzy symptomy, ból i chorobę, zawsze znajdzie nowe sposoby wyrażania siebie w coraz to nowych przejawach fizycznych tak długo, dopóki serce nie lituje się nad nim.

Czym jest dotyk serca? Oznacza, że człowiek nie ukrywa już przed sobą bólu, ale odważy się go poczuć, uszanować i zaakceptować. Czym jest zrozumienie serca? Oznacza, że człowiek rozumie siebie i kocha siebie za to, że tak wiele wycierpiał. Czym jest współczucie serca? Oznacza, że człowiek całą swoją świadomością poruszy i zrozumie każdą cząstkę swojego bólu. Nie ma dla serca znaczenia, czy ból należy do tej czy innej osoby; dba o każdy ból, który napotyka i troszczy się o niego. Ból, który zostaje odrzucony przez serce, zamienia się w cierpienie; ból, który jest akceptowany przez serce, przeradza się w radość.

Serce jest ostatecznie jedynym uzdrowicielem. Możesz używać lekarstw, igieł, strzykawek lub zabiegów chirurgicznych; Możesz próbować rozszyfrować przesłanie swojej choroby lub przeżywać ból – ale ani lekarstwo, ani instrumenty, ani umysł, ani oddech nie mogą naprawdę wyleczyć choroby, jeśli serce nie jest zaangażowane.

Ból, który przejawia się w twojej chorobie, nie jest fizyczny; jest bólem duszy. Dusza cierpi, a tylko serce jest w stanie zrozumieć i załagodzić jej ból.

Safi Nidiaye, Głos Serca ( Die Stimme des Herzens, Bastei Lübbe, Köln, 2000)